• 0850 888 01 26
  • 0850 888 01 26

BÜTÜN TÜRKİYE
KABLONET DSL
İLE KAPSAMA ALANINDA

KABLONET

FİBER İNTERNET
SENi BEKLiYOR

KABLONET KAMPANYALARI

ALT YAPI SORGULAMA

İnternet kullanımının yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte hızlı internet kavramı da büyük bir önem kazanıyor. İş yerlerinde, evlerde ve eğlence ortamlarında kullanılan internetin, kesintisiz ve hızlı olması tüm kullanıcılar açısından önemli bir artı olarak değerlendiriliyor. Gerek veri alıp paylaşmak, gerek evde kalıp home office çalışmak, gerekse çeşitli videoları kesintisiz izlemek için aktif internet kullanıcıları, kaliteli internet kullanmaya önem veriyor. Firmalar da kullanıcı memnuniyetini arttırmak adına çeşitli uygulamalar ile internet kalitesini yükseltmeye özen gösteriyor. Kablonet, en iyi internet sağlayıcılarından biri olup ekonomik ve hızlı internet tarifelerini müşterileri ile buluşturuyor. Türksat A.Ş tarafından işletilen Kablonet, hem internet hem de TV hizmetleri ile kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Türksat Kablonet, hızı yüksek internet avantajları ile her yaş grubundan kullanıcının ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt veriyor. Ayrıca Uydunet internet, eskiden kablo internetin yerine kullanılıyordu ve çoğu kullanıcının aklında uydu üzerinden verilen internet gibi bir algı oluştuğu için 2016 yılı itibariyle Kablonet markasına geçiş yaptı. 

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren Kablonet, ekonomik fiyatları yanında standartları yüksek bir internet kullanımı ile de kullanıcıyı oldukça memnun ediyor. Dünya standartlarında internet sağlayıcısı olmayı hedefleyen firma, fiber kablo altyapısı üzerinden verdiği hizmetler ile evlerde, iş yerlerinde ve birçok toplu yaşam alanında kesintisiz internet imkânı sunuyor.

Uzun süredir Kablonet müşterilerinin memnuniyetle tercih ettiği bu hizmetlerde, farklı kampanyalar sunulurken ekonomik fiyatlar yanında, hizmet kalitesinin de düşürülmemesine özen gösteriliyor. İnternet hizmetini en iyi kalite standartlarında vermeye çalışan firma, her geçen dönem daha da iyi çalışmalar ile müşterilerinden tam not alıyor. Kablonet’in şuan hizmet verdiği iller arasında Adana, Bursa, Erzurum, Kocaeli, Tekirdağ, Ankara, Denizli, Gaziantep, Konya, Yalova, Antalya, Edirne, İstanbul, Manisa, Zonguldak, Balıkesir, Eskişehir, İzmir, Mersin, Bolu, Erzincan, Karaman, Samsun ve Kayseri bulunuyor.

Kablonet İnternet

Türksat tarafından işletilen Kablonet, ülkenin birçok şehrinde aynı standartlarda internet hizmeti sağlama görevini üstleniyor. Kablonet’i diğer internet sağlayıcılarından daha farklı kılan ise hem alt yapısı hem de internet üzerine yaptığı çalışmaların kalitesi. Kablo TV alt yapısı son derece iyi olan firma ülkenin hemen her yerine olumsuz hava koşullarında dahi son derece profesyonel hizmet sunuyor. Kablonet, birçok firmanın aksine telefon hattına ihtiyaç duymadan hizmet sağlayabiliyor. Türksat fiber optik kablo altyapısı üzerinden aldığı sinyaller ile sağladığı hizmetlerde kesinti yaşanmaması da Kablonet’in en önemli ayrıcalıklarından biri. Kullanıcılar aldıkları bir internet paketinin hızı ne ise kullanım süreci boyunca aynı hızda kullanıma devam edebiliyorlar. Kablonet günümüzde Türkiye’nin pek çok yerine internet hizmeti sunuyor. Bu illerde Kablonet kullananların müşteri memnuniyeti birçok firma ile karşılaştırıldığında daha da yüksek oluyor.

Rakipsiz internet sağlayıcısı olarak bilinen Kablonet, internet hizmetini Kablo TV şebekelerinin bulunduğu her yere verebiliyor. Bu hizmetlerden yararlanılabilmesi için kullanıcıların bulunduğu şehirde Kablo TV şebekesi bulunması gerekiyor. Kablo TV şebekesi olan tüm mekanlar için Kablonet avantajlarından ve Türksat A.Ş’nin diğer tüm hizmetlerinden yararlanmak mümkün oluyor. Oldukça fazla avantajı bulunan Kablonet, günümüzün vazgeçilmez internet sağlayıcısı olarak değerlendiriliyor. Sabit ücretlerle yüksek hızlı internet kullanımına erişmek Kablonet ile mümkün olurken kişiler birçok avantajı da çok uygun fiyatlardan elde etme imkânı buluyor.

Kablonet abonelerine sunulan avantajlardan yararlanabilmek için öncelikle ikamet edilen şehirde Kablo TV alt yapısı olup olmadığına bakılması gerekiyor. Kablo TV alt yapısı bulunuyorsa firmanın müşteri hizmetlerine ulaşarak gerekli bilgilere ulaşılabiliyor. Geniş bant internet erişim sistemi olarak da tanımlanan Kablonet ile kesintisiz internet kullanabilme imkânına siz de sahip olabilirsiniz. Kablonet kullanıcıları bu hizmetler sayesinde hızlı, kaliteli ve son derece güvenli internet kullanma ayrıcalığı yaşıyor. Farklı kullanım tarifeleri ve kampanyaları ile kullanıcı memnuniyetini yüksek tutan Kablonet, hizmet kalitesinde her geçen gün daha da iyiye giden bir alt yapı sergiliyor. Yüksek müşteri memnuniyetine önem veren Kablonet, sınırsız internet olanakları ile dünyanın her yeri ile iletişim kurabilme imkânı vadediyor.

Kablonet İnternet Avantajları & Neden Kablonet Kullanmalıyım?

Yüksek hızlı internet kullanmanın öneminin giderek artması kullanıcıların daha profesyonel hizmet almak istemesine neden oluyor. İnternet alanında yapılan en iyi çalışmalar Kablonet bünyesinde gerçekleştirildiğinden kullanıcıların da genelde tercihi bu yönde oluyor. Kablonet internet avantajlarının fazla olması ve kaliteli bir internet kullanımı sunması müşteri memnuniyetine önemli bir vurgu yapıyor. İnternet hızı konusunda titiz olan kullanıcılar için Kablonet son derece memnun edici hizmetler sunuyor.

Kablonet internet kullanıcıları, hizmetlerden yararlanmak için telefon hattı kullanmak zorunda kalmıyor. Aynı zamanda kullandığın kadar öde kampanyaları ile hem ekonomik hem de daha gerçekçi bir internet kullanım imkânı sunuyor. Türksat A.Ş Türkiye’de bulunan tek kablo operatörü olduğu için Kablonet kullanıcıları da internet hizmetini fiberoptik bir alt yapı sayesinde alabilme imkânı buluyor. Kablonet kullanıcılarının en büyük avantajlarından bir diğeri ise 16 Mbps ile 1000 Mbps arasında sınırsız internet tarifelerinden birini seçebilme imkânı. Bu tarifelerden birini seçen internet kullanıcıları aynı zamanda ayrıca telefon hattı kullanma gereksinimi duymuyor. Yüksek hızla verilen internet hizmeti Kablo TV’ye üye olan kullanıcılar, aynı zamanda çanak anten ihtiyacı duymadan TV yayınlarını HD kalitesinde izleme imkânı da buluyor.

Kullanıcılara internetin sınırsız tarifesini ulaşılabilir fiyat alternatifleri ile sunan Kablonet, internet kullanımını daha kolay ve eğlenceli bir duruma taşıyor. Birbirinden farklı ve çok özel internet kampanyaları sunan firma her yaş grubuna ve internet kullanıcısına hitap ediyor. Sabit ücretler ödeme koşulu ile 7 gün 24 saat kesintisiz internet kullanma olanağı bulunan Kablonet avantajları arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Kullanıcılar; Sınırsız, Kullandığın Kadar Öde ya da Son Sürat İnternet tarifelerinden birini seçebilme avantajına sahip oluyor. Kullandığın Kadar Öde tarifesi interneti daha az kullanan kişilere hitap eden bir tarife olup data miktarına göre bir faturalandırılma gerçekleştiriliyor. Fiyatlandırmalarda gerçekçi tutarlara önem veren Kablonet firması, iki yönlü olarak gerçekleştirilen tüm işlemlerde hızlı ve güvenilir veri akışı olanakları sunuyor.  

Kablonet’in sunduğu en önemli avantajlardan birisi ise internet erişiminde çevresel faktörlere bağlı olarak hiçbir şekilde yavaşlama meydana gelmemesi. İnternet hızı ile ping süreleri hiçbir şekilde kötü hava şartlarından etkilenmiyor. Fiber alt yapı bulunmayan diğer internet sistemlerinde genelde mesafe uzadıkça ya da kötü hava koşulları meydana geldiğinde internet hızında düşmeler ve dahası kesintiler meydana geliyor. Ancak Kablonet internet bağlantısı Kablo TV alt yapısı üzerinden gerçekleştirildiği için her bilgisayara aynı hız kalitesinde internet hizmeti sağlanıyor. Kesintisiz ve hızlı internet hizmetinden kişiler kampanyaları dâhilinde şartlar ne olursa olsun ilk etapta seçtikleri hızda internet kullanmaya devam edebiliyorlar. Sunduğu bir diğer avantaj olarak kullanıcılar; Statik IP, bir diğer adı ile sabit IP alarak daha iyi ve kurumsal hizmet sunabilme imkânı da elde edebiliyorlar.

Kablonet Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Kablonet son yıllarda oldukça ilgi gören internet sağlayıcılarından biri. Kullandığı alt yapısı ve kullanıcıya sunduğu internet avantajları ile müşteri memnuniyeti yüksek olan Kablonet, Kablo TV alt yapısını kullanıyor. Bu alt yapı ile bilgisayara bağlanan bir modem ile internet hizmeti alabilme imkânı doğuyor. Ancak Kablonet hizmeti alabilmek için herhangi bir telefon bağlantısı ihtiyacı olmuyor. Türksat A.Ş bünyesinde yer alan Kablonet, kullanıcılarına %100 kendisinin olan fiber optik alt yapı ile hizmet veriyor.

Gerçek anlamda fiber internet hizmetini kullanıcısı ile buluşturan firma, müşterilerine HD yayın hizmeti, internet üzerinden ücretsiz telefon görüşmeleri gibi fırsatlar da sunuyor. Kablonet aboneleri yüksek hızda interneti her türlü şartlarda alabilme imkânı buluyor. Kablo TV alt yapısı tamamlanan tüm illerdeki kullanıcılar, Kablonet internet hizmeti alabiliyor.

Türksat Kablonet Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Günümüzde 24 ilde verilen Türksat Kablonet internet hizmetinde fiyatlar farklı tarifelerde belirleniyor. Kullanıcıya geniş alternatiflerin sunulduğu bu tarifelerde kullanım miktarı ve süreleri öne çıkıyor. Kullanıcı odaklı olarak hizmet veriliyor olması Kablonet’i diğer internet sağlayıcılarından farklı kılarken, müşteri memnuniyetinde de önemli bir yükseliş meydana getiriyor. Türksat Kablonet, müşterilerine Kullandığın Kadar Öde avantajı ile kullanıcının yalnızca kullandığı miktar kadar ödeme yapmasına olanak tanıyor. Bu tarife ile birlikte müşteri, yalnızca aylık olarak ne kadar internet kullanmış ise o kadar ödeme yapabilme imkânı buluyor.

Bu tarifede aynı zamanda kullanıcılar data trafiğini de 6 saatte bir güncelleyebiliyor. Online işlemler bölümünden her kullanıcı internet kullanım oranını rahatlıkla takip edebiliyor. Sınırsız internet kullanmak isteyenlere ise uygun fiyatlarla aldıkları interneti, 7 gün 24 saat kullanabilme avantajı sunuluyor. Kablonet tarifeleri bütçeye uygunluğu yanında her internet kullanıcısının gereksinimlerine de en iyi şekilde yanıt veriyor.  

Kablonet'e Nasıl Abone Olunur?

Kablonet fiber internetine abone olmak için binanızda Türksat Kablo TV altyapısı olması gereklidir. Binanızda altyapı sorgulaması yapmak için : Altyapı Sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Binanızda altyapı varsa 0850 888 01 26 nolu çağrı merkezinden, Online Başvuru sayfasından, abone merkezlerinden veya il müdürlüklerinden başvuru yapabilirsiniz.

Kablonet ve Uydunet Aynı mı?

Kablonet ve Uydunet Türksat'a ait olan aynı markalardır. Eskiden Uydunet markasıyla internet hizmeti veren Türksat A.Ş. 15 Aralık 2016 tarihinden sonra Kablonet markasını kullanarak fiber internet hizmeti vermeye başlamıştır.

Kablonet Ne Kadar Hız Alırım?

Türksat Kablonet'in altyapısının tamamı kendisine aittir ve fiber altyapı sayesinde 100 Mbps'ye kadar indirme, 20 Mbps'ye kadar gönderme internet hızı vermektedir. Kablonet internet bağlantı hızınızı ölçmek için en doğru sonuca, modem ile bilgisayarınız arasında ki bağlantınızın kablo ile yapılması sağlıklı olacaktır. Kablosuz bağlantılarda sinyal kalitesi modeminizin bulunduğu konuma göre değişiklik göstereceği için doğru sonuca ulaşmakta güçlük çekilecektir.

Kablonet hız testini İnternet Hız Testi sayfasından yapabilirsiniz.

Kablonet Nasıl Çalışır?

Kablonet, tamamen kendisine ait fiber altyapısını kullanmakta olup son 1-2 yıldır yapılan şebeke çalışmaları binaya kadar fiber bağlantı sağlamaktadır. Öncesinde ise saha dolaplarına kadar fiber bağlantı sağlamaktadır. Bina dağıtım kutularından (BDK) sonra koaksiyel kablo üzerinden dairelere bağlantı sağlamaktadır. 

2020 yılı itibariyle Türksat, belirli porjelerde G-Pon bağlantı sayesinde daireye kadar fiber internet hizmeti vermeyi planlamaktadır. Diğer adıyla FTTH projeler kapsamında gerçek fiber internet dairenize kadar gelmektedir. G-Pon bağlantı şeklinde koaksiyel modemler kullanılmaz. Şimdilik Huawei - EG8247W Modem G-Pon bağlantısını desteklemektedir.

Kablonet Ne Zaman Bağlanır & Aktif Olur?

Kablonet internet hizmetine başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra olağan üstü (Covid19) bir durum yoksa bulunduğunuz şehirde ki yoğunluğa göre ortalama 5 iş günü içerisinde kurulum işleminiz gerçekleşir. Kurulum firması sistemde kayıtlı olan iletişim numaranızdan sizi arayıp randevu aldıktan sonra kurulum işlemleri yapılmaktadır.

Aktivasyon işlemi, kurulum tamamlanıp sözleşme ve evrak süreçleri tamamlandıktan sonra modeminizin mac adresinin sisteme tanımlanması ile başlar. Modem sisteme tanımlandıktan sonra ortalama 1 saat içerinde Kablonet internet aboneliğiniz aktif olur. 

Kablonet Uyumlu Hangi Modemi Tercih Etmeliyim?

Türksat Kablonet internet hizmetini kullanabilmeniz için Docsis 3.0 uyumlu modem tercih edilmesi gerekmektedir. Türksat stoklarında Netmaster marka modemler ile kiralama işlemi yapılmaktadır. DSL bağlantı şeklini destekleyen modemler Kablonet altyapısında çalışmamaktadır. Modemi Türksat haricinde kendiniz temin etmek isterseniz aşağıda belirtilen özellikleri desteklediğinden emin olmanız gerekmektedir.

  • Docsis 3.0 uyumlu olmalıdır, EuroDocsis standartlarını destekleyen modemler Kablonet altyapısında çalışmamaktadır.
  • Downstream bandı en az 108Mhz - 1Ghz aralıklarını desteklemesi gerekmektedir.
  • Downstream’ de Full Band Capture çalışması gerekmektedir.
  • Upstream bandı frekans aralığı en az 5-65 Mhz arasını desteklemesi gerekmektedir.
  • Kablo bağlantı arayüzü (soketi) 75 Ω dişi F-konektör bağlantısı olmalıdır.
  • ANNEX-B Frekans Planı önyüklemeli çalışması gerekmetedir.

Türksat Kablonet kiralama harici temin edilen modemler için yazılım, konfig vb. destek konusunda hiçbir garanti vermemektedir.

Kablonet Nerelerde Var?

Kablonet Türkiye'nin 24 il merkezinde internet hizmet vermektedir. Bunlar sırasıyla Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Denizli, Edirne, Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Samsun, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak şehirlerinde bulunmaktadır.

Binanızda altyapı sorgulaması yapmak için altyapı sorulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

ABONE OL