• 0850 888 01 26
 • 0850 888 01 26

MODEM ÇEŞİTLERİ

MODEM ÇEŞİTLERİ

Kiralayabileceğiniz veya Satın Alabileceğiniz
Kablonet Modemler Çeşitleri

Huawei - EG8247W Modem

(G-Pon yani daireye kadar fiber teknolojisi ile hizmet verilen adreslerde kullanılabilir.)

 • PEŞİN FİYAT

 • -
 • 12 AY KİRALAMA

 • 40 TL / AY
 • 24 AY KİRALAMA

 • 40 TL / AY

EchoLife EG8247W ONT EchoLife EG8247W Optik Ağ Terminali (ONT), Huawei’in FTTH çözümünde kullanılan üst düzey bir ev ağ geçididir. Ev ve SOHO kullanıcıları için GPON teknolojisi yoluyla ultra geniş bant erişim sağlanır. EG8247W, dört GE bağlantı noktası, iki POTS bağlantı noktası, bir USB bağlantı noktası, bir CATV bağlantı noktası ve bir 2,4G ve 5G Wi-Fi bağlantı noktasına sunar. VoIP, İnternet ve HD video servislerinde mükemmel deneyimi güvence altına almak için yüksek performanslı iletim yeteneklerine sahiptir.

Ubee - EVW32C Modem

 • PEŞİN FİYAT

 • -
 • 12 AY TARİFEYE EK

 • 40 TL / AY
 • 24 AY TARİFEYE EK

 • 40 TL / AY

Kablo modem topraklaması olan koaksiyel kabloya bağlayın. TopraklamaANSI/NFPA 70 ve Natonal Electrcal Code standartlarına uygun olarak bna giriş topraklamasına olabldiğince yakın olmalıdır. (NEC bölüm 820.93, koaksyel kabloda dış iletken kaplamanın topraklama standardıdır.) Chaz, IT güç sstemnde fazlar arası gerilim 120 Volt destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Cihaz 100-240V ve 50-60Hz aralığında güç adaptörüne ihtyaç duymaktadır.Güç kablosu, düzgün polarzasyon için ayarlı olmalı ve arkada yer alan güç portuna kolay bağlanablmesi için tamamen gömülü olmalıdır.

Netmaster Infinity 401

 • PEŞİN FİYAT

 • -
 • 12 AY TARİFEYE EK

 • 40 TL / AY
 • 24 AY TARİFEYE EK

 • 40 TL / AY

Infinity401, DOCSIS 3.0 24x8 kanal birleştirme (channel bonding) fonksiyonlarını sunan üstün bir üründür ve bunun yanında tüm mevcut DOCSIS 3.0/2.0/1.1/1.0 head-end araçları ve Çoklu Hizmet Operatör (Multiple Service Operator/MSO) ağları ile geriye dönük olarak uyumludur. 802.11n teknolojisi ile 300 Mbps’e kadar ve 802.11ac teknolojisi ile 1.3 Gbps'e kadar kablosuz veri iletişimini sağlar.

Infinity401, dahili PacketCable 1.5 ve DOCSIS 3.0 uyumlu spesifikasyonuyla VoIP telefon aramalarınızı doğrudan internet bağlantınız üzerinden yapabilmenizi sağlar. Infinity401, 4 portlu ağ anahtarı ve IEEE 802.11n kablosuz fonksiyonu ile yerleşik ağ geçidi olarak da kullanılabilir. Verilerinizi genişbant ağa kolaylıkla yönlendirebilme yeteneği ile yerel ağınızı kablolu veya kablosuz olarak kolayca genişletebilirsiniz. Infinity401 MGCP/SIP uyumludur ve Türksat A.Ş. VoIP sistemi ile uyumlu çalışmaktadır. Donanım tabanlı Quality of Service (QoS), ses sıkıştırması (G.711, G.729A, G.723.1 vb. popüler ses CODEC’leri), eko iptali, dinamik geciktirme arabelleği (jitter), sessizliği bastırma ve CNG (rahat gürültü üreteci) gibi ses desteği özellikleri taşımaktadır.

Netmaster CBW-383ZN

 • PEŞİN FİYAT

 • -
 • 12 AY TARİFEYE EK

 • 40 TL / AY
 • 12 AY TARİFEYE EK

 • 40 TL / AY

CBW-383ZN, DOCSIS 3.0 8x4 kanal birleştirme (channel bonding) fonksiyonlarını sunan üstün bir üründür ve bunun yanında tüm mevcut DOCSIS 3.0/2.0/1.1/1.0 head-end araçları ve Çoklu Hizmet Operatör (Multiple Service Operator/MSO) ağları ile geriye dönük olarak uyumludur. 802.11n teknolojisi ile 300 Mbps’e kadar kablosuz veri iletişimini sağlar.

CBW-383ZN, dahili PacketCable 1.5 ve DOCSIS 3.0 uyumlu spesifikasyonuyla VoIP telefon aramalarınızı doğrudan internet bağlantınız üzerinden yapabilmenizi sağlar. CBW-383ZN, 4 portlu ağ anahtarı ve IEEE 802.11n kablosuz fonksiyonu ile yerleşik ağ geçidi olarak da kullanılabilir. Verilerinizi genişbant ağa kolaylıkla yönlendirebilme yeteneği ile yerel ağınızı kablolu veya kablosuz olarak kolayca genişletebilirsiniz. CBW-383ZN MGCP/SIP uyumludur ve Türksat A.Ş. VoIP sistemi ile uyumlu çalışmaktadır. Donanım tabanlı Quality of Service (QoS), ses sıkıştırması (G.711, G.729A, G.723.1 vb. popüler ses CODEC’leri), eko iptali, dinamik geciktirme arabelleği (jitter), sessizliği bastırma ve CNG (rahat gürültü üreteci) gibi ses desteği özellikleri taşımaktadır.

Netmaster CBW-383Z4

 • PEŞİN FİYAT

 • -
 • 12 AY TARİFEYE EK

 • 40 TL / AY
 • 24 AY TARİFEYE EK

 • 40 TL / AY

CBW-383Z4, DOCSIS 3.0 8x4 kanal birleştirme (channel bonding) fonksiyonlarını sunan üstün bir üründür ve bunun yanında tüm mevcut DOCSIS 3.0/2.0/1.1/1.0 head-end araçları ve Çoklu Hizmet Operatör (Multiple Service Operator/MSO) ağları ile geriye dönük olarak uyumludur. 802.11n teknolojisi ile 300 Mbps’e kadar kablosuz veri iletişimini sağlar.

CBW-383Z4, dahili PacketCable 1.5 ve DOCSIS 3.0 uyumlu spesifikasyonuyla VoIP telefon aramalarınızı doğrudan internet bağlantınız üzerinden yapabilmenizi sağlar. CBW-383Z4, 4 portlu ağ anahtarı ve IEEE 802.11n kablosuz fonksiyonu ile yerleşik ağ geçidi olarak da kullanılabilir. Verilerinizi genişbant ağa kolaylıkla yönlendirebilme yeteneği ile yerel ağınızı kablolu veya kablosuz olarak kolayca genişletebilirsiniz. CBW-383Z4 MGCP/SIP uyumludur ve Türksat A.Ş. VoIP sistemi ile uyumlu çalışmaktadır. Donanım tabanlı Quality of Service (QoS), ses sıkıştırması (G.711, G.729A, G.723.1 vb. popüler ses CODEC’leri), eko iptali, dinamik geciktirme arabelleği (jitter), sessizliği bastırma ve CNG (rahat gürültü üreteci) gibi ses desteği özellikleri taşımaktadır.

İnternet kullanımının yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte hızlı internet kavramı da büyük bir önem kazanıyor. İş yerlerinde, evlerde ve eğlence ortamlarında kullanılan internetin, kesintisiz ve hızlı olması tüm kullanıcılar açısından önemli bir artı olarak değerlendiriliyor. Gerek veri alıp paylaşmak, gerek evde kalıp home office çalışmak, gerekse çeşitli videoları kesintisiz izlemek için aktif internet kullanıcıları, kaliteli internet kullanmaya önem veriyor. Firmalar da kullanıcı memnuniyetini arttırmak adına çeşitli uygulamalar ile internet kalitesini yükseltmeye özen gösteriyor. Kablonet, en iyi internet sağlayıcılarından biri olup ekonomik ve hızlı internet tarifelerini müşterileri ile buluşturuyor. Türksat A.Ş tarafından işletilen Kablonet, hem internet hem de TV hizmetleri ile kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Türksat Kablonet, hızı yüksek internet avantajları ile her yaş grubundan kullanıcının ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt veriyor. Ayrıca Uydunet internet, eskiden kablo internetin yerine kullanılıyordu ve çoğu kullanıcının aklında uydu üzerinden verilen internet gibi bir algı oluştuğu için 2016 yılı itibariyle Kablonet markasına geçiş yaptı. 

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren Kablonet, ekonomik fiyatları yanında standartları yüksek bir internet kullanımı ile de kullanıcıyı oldukça memnun ediyor. Dünya standartlarında internet sağlayıcısı olmayı hedefleyen firma, fiber kablo altyapısı üzerinden verdiği hizmetler ile evlerde, iş yerlerinde ve birçok toplu yaşam alanında kesintisiz internet imkânı sunuyor.

Uzun süredir Kablonet müşterilerinin memnuniyetle tercih ettiği bu hizmetlerde, farklı kampanyalar sunulurken ekonomik fiyatlar yanında, hizmet kalitesinin de düşürülmemesine özen gösteriliyor. İnternet hizmetini en iyi kalite standartlarında vermeye çalışan firma, her geçen dönem daha da iyi çalışmalar ile müşterilerinden tam not alıyor. Kablonet’in şuan hizmet verdiği iller arasında Adana, Bursa, Erzurum, Kocaeli, Tekirdağ, Ankara, Denizli, Gaziantep, Konya, Yalova, Antalya, Edirne, İstanbul, Manisa, Zonguldak, Balıkesir, Eskişehir, İzmir, Mersin, Bolu, Erzincan, Karaman, Samsun ve Kayseri bulunuyor.

Kablonet İnternet

Türksat tarafından işletilen Kablonet, ülkenin birçok şehrinde aynı standartlarda internet hizmeti sağlama görevini üstleniyor. Kablonet’i diğer internet sağlayıcılarından daha farklı kılan ise hem alt yapısı hem de internet üzerine yaptığı çalışmaların kalitesi. Kablo TV alt yapısı son derece iyi olan firma ülkenin hemen her yerine olumsuz hava koşullarında dahi son derece profesyonel hizmet sunuyor. Kablonet, birçok firmanın aksine telefon hattına ihtiyaç duymadan hizmet sağlayabiliyor. Türksat fiber optik kablo altyapısı üzerinden aldığı sinyaller ile sağladığı hizmetlerde kesinti yaşanmaması da Kablonet’in en önemli ayrıcalıklarından biri. Kullanıcılar aldıkları bir internet paketinin hızı ne ise kullanım süreci boyunca aynı hızda kullanıma devam edebiliyorlar. Kablonet günümüzde Türkiye’nin pek çok yerine internet hizmeti sunuyor. Bu illerde Kablonet kullananların müşteri memnuniyeti birçok firma ile karşılaştırıldığında daha da yüksek oluyor.

Rakipsiz internet sağlayıcısı olarak bilinen Kablonet, internet hizmetini Kablo TV şebekelerinin bulunduğu her yere verebiliyor. Bu hizmetlerden yararlanılabilmesi için kullanıcıların bulunduğu şehirde Kablo TV şebekesi bulunması gerekiyor. Kablo TV şebekesi olan tüm mekanlar için Kablonet avantajlarından ve Türksat A.Ş’nin diğer tüm hizmetlerinden yararlanmak mümkün oluyor. Oldukça fazla avantajı bulunan Kablonet, günümüzün vazgeçilmez internet sağlayıcısı olarak değerlendiriliyor. Sabit ücretlerle yüksek hızlı internet kullanımına erişmek Kablonet ile mümkün olurken kişiler birçok avantajı da çok uygun fiyatlardan elde etme imkânı buluyor.

Kablonet abonelerine sunulan avantajlardan yararlanabilmek için öncelikle ikamet edilen şehirde Kablo TV alt yapısı olup olmadığına bakılması gerekiyor. Kablo TV alt yapısı bulunuyorsa firmanın müşteri hizmetlerine ulaşarak gerekli bilgilere ulaşılabiliyor. Geniş bant internet erişim sistemi olarak da tanımlanan Kablonet ile kesintisiz internet kullanabilme imkânına siz de sahip olabilirsiniz. Kablonet kullanıcıları bu hizmetler sayesinde hızlı, kaliteli ve son derece güvenli internet kullanma ayrıcalığı yaşıyor. Farklı kullanım tarifeleri ve kampanyaları ile kullanıcı memnuniyetini yüksek tutan Kablonet, hizmet kalitesinde her geçen gün daha da iyiye giden bir alt yapı sergiliyor. Yüksek müşteri memnuniyetine önem veren Kablonet, sınırsız internet olanakları ile dünyanın her yeri ile iletişim kurabilme imkânı vadediyor.

Kablonet İnternet Avantajları & Neden Kablonet Kullanmalıyım?

Yüksek hızlı internet kullanmanın öneminin giderek artması kullanıcıların daha profesyonel hizmet almak istemesine neden oluyor. İnternet alanında yapılan en iyi çalışmalar Kablonet bünyesinde gerçekleştirildiğinden kullanıcıların da genelde tercihi bu yönde oluyor. Kablonet internet avantajlarının fazla olması ve kaliteli bir internet kullanımı sunması müşteri memnuniyetine önemli bir vurgu yapıyor. İnternet hızı konusunda titiz olan kullanıcılar için Kablonet son derece memnun edici hizmetler sunuyor.

Kablonet internet kullanıcıları, hizmetlerden yararlanmak için telefon hattı kullanmak zorunda kalmıyor. Aynı zamanda kullandığın kadar öde kampanyaları ile hem ekonomik hem de daha gerçekçi bir internet kullanım imkânı sunuyor. Türksat A.Ş Türkiye’de bulunan tek kablo operatörü olduğu için Kablonet kullanıcıları da internet hizmetini fiberoptik bir alt yapı sayesinde alabilme imkânı buluyor. Kablonet kullanıcılarının en büyük avantajlarından bir diğeri ise 16 Mbps ile 1000 Mbps arasında sınırsız internet tarifelerinden birini seçebilme imkânı. Bu tarifelerden birini seçen internet kullanıcıları aynı zamanda ayrıca telefon hattı kullanma gereksinimi duymuyor. Yüksek hızla verilen internet hizmeti Kablo TV’ye üye olan kullanıcılar, aynı zamanda çanak anten ihtiyacı duymadan TV yayınlarını HD kalitesinde izleme imkânı da buluyor.

Kullanıcılara internetin sınırsız tarifesini ulaşılabilir fiyat alternatifleri ile sunan Kablonet, internet kullanımını daha kolay ve eğlenceli bir duruma taşıyor. Birbirinden farklı ve çok özel internet kampanyaları sunan firma her yaş grubuna ve internet kullanıcısına hitap ediyor. Sabit ücretler ödeme koşulu ile 7 gün 24 saat kesintisiz internet kullanma olanağı bulunan Kablonet avantajları arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Kullanıcılar; Sınırsız, Kullandığın Kadar Öde ya da Son Sürat İnternet tarifelerinden birini seçebilme avantajına sahip oluyor. Kullandığın Kadar Öde tarifesi interneti daha az kullanan kişilere hitap eden bir tarife olup data miktarına göre bir faturalandırılma gerçekleştiriliyor. Fiyatlandırmalarda gerçekçi tutarlara önem veren Kablonet firması, iki yönlü olarak gerçekleştirilen tüm işlemlerde hızlı ve güvenilir veri akışı olanakları sunuyor.  

Kablonet’in sunduğu en önemli avantajlardan birisi ise internet erişiminde çevresel faktörlere bağlı olarak hiçbir şekilde yavaşlama meydana gelmemesi. İnternet hızı ile ping süreleri hiçbir şekilde kötü hava şartlarından etkilenmiyor. Fiber alt yapı bulunmayan diğer internet sistemlerinde genelde mesafe uzadıkça ya da kötü hava koşulları meydana geldiğinde internet hızında düşmeler ve dahası kesintiler meydana geliyor. Ancak Kablonet internet bağlantısı Kablo TV alt yapısı üzerinden gerçekleştirildiği için her bilgisayara aynı hız kalitesinde internet hizmeti sağlanıyor. Kesintisiz ve hızlı internet hizmetinden kişiler kampanyaları dâhilinde şartlar ne olursa olsun ilk etapta seçtikleri hızda internet kullanmaya devam edebiliyorlar. Sunduğu bir diğer avantaj olarak kullanıcılar; Statik IP, bir diğer adı ile sabit IP alarak daha iyi ve kurumsal hizmet sunabilme imkânı da elde edebiliyorlar.

Kablonet Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Kablonet son yıllarda oldukça ilgi gören internet sağlayıcılarından biri. Kullandığı alt yapısı ve kullanıcıya sunduğu internet avantajları ile müşteri memnuniyeti yüksek olan Kablonet, Kablo TV alt yapısını kullanıyor. Bu alt yapı ile bilgisayara bağlanan bir modem ile internet hizmeti alabilme imkânı doğuyor. Ancak Kablonet hizmeti alabilmek için herhangi bir telefon bağlantısı ihtiyacı olmuyor. Türksat A.Ş bünyesinde yer alan Kablonet, kullanıcılarına %100 kendisinin olan fiber optik alt yapı ile hizmet veriyor.

Gerçek anlamda fiber internet hizmetini kullanıcısı ile buluşturan firma, müşterilerine HD yayın hizmeti, internet üzerinden ücretsiz telefon görüşmeleri gibi fırsatlar da sunuyor. Kablonet aboneleri yüksek hızda interneti her türlü şartlarda alabilme imkânı buluyor. Kablo TV alt yapısı tamamlanan tüm illerdeki kullanıcılar, Kablonet internet hizmeti alabiliyor.

Türksat Kablonet Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Günümüzde 24 ilde verilen Türksat Kablonet internet hizmetinde fiyatlar farklı tarifelerde belirleniyor. Kullanıcıya geniş alternatiflerin sunulduğu bu tarifelerde kullanım miktarı ve süreleri öne çıkıyor. Kullanıcı odaklı olarak hizmet veriliyor olması Kablonet’i diğer internet sağlayıcılarından farklı kılarken, müşteri memnuniyetinde de önemli bir yükseliş meydana getiriyor. Türksat Kablonet, müşterilerine Kullandığın Kadar Öde avantajı ile kullanıcının yalnızca kullandığı miktar kadar ödeme yapmasına olanak tanıyor. Bu tarife ile birlikte müşteri, yalnızca aylık olarak ne kadar internet kullanmış ise o kadar ödeme yapabilme imkânı buluyor.

Bu tarifede aynı zamanda kullanıcılar data trafiğini de 6 saatte bir güncelleyebiliyor. Online işlemler bölümünden her kullanıcı internet kullanım oranını rahatlıkla takip edebiliyor. Sınırsız internet kullanmak isteyenlere ise uygun fiyatlarla aldıkları interneti, 7 gün 24 saat kullanabilme avantajı sunuluyor. Kablonet tarifeleri bütçeye uygunluğu yanında her internet kullanıcısının gereksinimlerine de en iyi şekilde yanıt veriyor.  

Docsis 3.0 Kablonet Modem Nedir?

Docsis 3.0 kablonet modem, 20 Mbps ve üzeri hızlarda 24 download kanal, 8 upload kanalı birleştirerek koaksiyel kablo bağlantısı ile internete bağlanmanızı sağlayan modem türüdür. 

Kablonet Modem Nasıl Bağlanır?

Türksat altyapısı kullanan modemler koaksiyel kablo üzerinden bağlantı sağlar. Telefon hattına ihtiyaç olmayan bu sistemde KabloTV hattı üzerinden koaksiyel anten kablosunun modeme takılması ile bağlantı sağlanır. 

DSL modemlerde bağlantı için modemin içerisine kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgiler girilmesine gerek yoktur. Kablonet modemlerin altında bulunan MAC adresinin sisteme tanımlanması ile internet bağlantısı gerçekleştirilir.

Kablonet Modemlerde Kablosuz Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Kablonet modemlerde Türkiye de en çok kullanılan ve Türksat'ın aboneler kiraladığı Netmaster marka modemlerde modem arayüzüne ulaşmak için 192.168.0.1 ip adresinden bağlantı sağlayabilirsiniz. Bilgisayarınızın tarayıcısından 192.168.0.1 ip adresini yazarak modem arayüzüne ulaştığınızda standart olarak gelen ve modemin altında etikette yazan bilgilerle kullanıcı adına 'admin' şifre kısımına 'password' yazarak şifre değiştirme ekranına gelebilirsiniz.

Yeni yazılım ile güncellenmiş modemlerde ilk gelen ekranda şifre bilgilerini değiştirebilirsiniz.

Modeminiz Netmaster infinity modeli ise iki türlü kablosuz bağlantı standartını destekler. 2.4 Ghz olan 802.11bg ve 5 Ghz olan 802.11n bağlantı türleri için ayrı ayrı şifre değiştirmeniz gerekebilir. 

ABONE OL